XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

25  października 2020

 1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Poświęcenia Własnego Kościoła. Dziękujmy Bogu za naszą świątynię, gdzie na co dzień z nami przebywa Jezus Chrystus.
 2. Dobiega końca miesiąc październik, a w raz z nim kończą się nabożeństwa różańcowe. Dziękujemy wszystkim za piękny udział w modlitwach, a szczególnie dzieciom, rodzicom i naszej młodzieży.
 3. W przyszłą niedzielę przypada  Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w tym dniu o godzinie 8.00 , 10.00 i 12.00. W przyszły poniedziałek obchodzimy Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Od tego dnia rozpoczną się modlitwy wypominkowe za zmarłych, różaniec z wypominkami o 17:30, a po nim Msza Święta. Wypominki trwać będą do 8 listopada włącznie. Przez oktawę Wszystkich Świętych można uzyskać odpust zupełny poprzez nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych. Uzyskany odpust możemy ofiarować tylko za dusze w czyśćcu cierpiące. Papież Franciszek ze względu na pandemię przedłużył możliwość uzyskania odpustu na cały listopad.
 4. Ze względu na zalecenia związane z covid-19, na nabożeństwach może przebywać 80 osób.
 5. Intencje i komunikaty.
 6. Wszystkim parafianom, sympatykom, gościom życzymy spokojnego tygodnia, bezpiecznych wyjazdów na groby bliskich i szczęśliwych powrotów do domów.

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

18.10.2020

 1. Jako Wasi duszpasterze dbając o bezpieczeństwo parafian, nie możemy w najbliższych dniach z Wami się spotykać. W związku z tym w tę niedzielę nie będzie Mszy św. Intencje zamówione odprawimy indywidualnie. Co się tyczy następnej niedzieli, prosimy o śledzenie ogłoszeń. W tygodniu różaniec i Msza normalnie. W kancelarii Pan Organista będzie wystawiał potrzebne zaświadczenia, w sprawie ewentualnego pogrzebu prosimy o kontakt telefoniczny. Prosimy o modlitwę, o szybki powrót do zdrowia.
 2. Czwartkowe uroczystości związana z nadaniem patronatu św. Jana Pawła II miastu Dęblin zostały przesunięte na inny termin .
 3. W przyszłą niedzielę 25 października obchodzimy Uroczystość Poświęcenia Własnego Kościoła
 4. Można składać kartki z wypominkami w zakrystii jak również w kancelarii (kartki są do pobrania w zakrystii ). Przez 8 dni będziemy odmawiali różaniec i odprawiali Msze Święte za zmarłych.
 5. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa. W związku z ogłoszeniem, że Dęblin znalazł się w „Strefie czerwonej” ,na nabożeństwie może przebywać 80 osób. Biskup Polowy udzielił wiernym Ordynariatu Polowego dyspensy od uczestnictwa w Mszach św. do odwołania.

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

11.10.2020

 1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych każdego dnia o godz. 17:30
 2. W dniu 14.10.2020 obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim nauczycielom, wychowawcom i wykładowcom składamy serdeczne życzenia, wszelkiej pomyślności na niwie pedagogicznej i wychowawczej. Życzenia te składamy pod adresem Rektora – Komendanta Lotniczej Akademii Wojskowej, Dyrektora Lotniczego Liceum Ogólnokształcącego i Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 z osiedla Lotnisko.
 3. W dniu 16.10.2020 swoje święto obchodzi 4 Skrzydło Lotnictwa Szkolnego. Dowódcy i całemu stanowi osobowemu Skrzydła składamy serdeczne życzenia.
 4. W najbliższy wtorek zapraszamy na Mszę Świętą na godz. 18:00 wszystkich studentów LAW-u, wojskowych jak i cywilnych, a następnie na pierwsze spotkanie w ramach działalności Duszpasterstwa Akademickiego.
 5. 18 października odbędzie się w całej Polsce liczenie wiernych biorących udział w niedzielnej Mszy Św. i przystępujących do Komunii Świętej.
 6. Dzisiaj przed kościołem zbieramy do puszek ofiary na Dzień Papieski – Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 7. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych, przygotowując groby naszych bliskich, nie zapominajmy o najważniejszym – o modlitwie. W tym tygodniu zostaną wyłożone kartki na wypominki . Wzorem lat ubiegłych modlić się będziemy przez oktawę na różańcu i za naszych zmarłych będziemy odprawiali Msze Św.
 8. Czcicielom Miłosierdzia Bożego dziękujemy za modlitwę podczas oktawy poprzedzającej rocznicę śmierci siostry Faustyny.
 9. Intencje.
 10. Przypominamy, że od soboty zakrywanie ust i nosa w miejscach publicznych jest obowiązkowe !!!

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

04.10.2020

 1. W dniu dzisiejszym przeżywamy pierwszą niedzielę miesiąca Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godzinie 8:00 i 10:00. Po Mszy św. o godz. 12:00 spotkanie z rodzicami chcącymi przygotować swoje dzieci do I Komunii św. w przyszłym roku.
 2. W poniedziałek 05.10.020 czcicieli Miłosierdzia Bożego zapraszamy na modlitwę przy krzyżu obok „Biedronki” o godz. 22.45.
 3. 6 października zainaugurujemy Nowy Rok Akademicki Lotniczej Akademii Wojskowej. Msza św. w intencji Akademii, Rektoratu, wykładowców i słuchaczy odprawiona będzie o godz. 10.15. Mszę św. celebrował będzie Dziekan Sił Powietrznych ks. płk Janusz Radzik w koncelebrze z miejscowymi duszpasterzami. Serdecznie zapraszamy całą społeczność Lotniczej Akademii Wojskowej. W trakcie tej Mszy nastąpi kanoniczne wprowadzenie nowego proboszcza na urząd.
 4. W przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 10.00 spotkanie młodzieży klas 8 Szkoły Podstawowej i klasy I ponadpodstawowej w sprawie przygotowania do sakramentu bierzmowania. Bierzmowanie w naszej parafii odbędzie się na przełomie kwietnia i maja przyszłego roku. (dwa roczniki wspólnie)
 5. W następną niedzielę 11 października po każdej Mszy św. zbierane będą do puszek ofiary na Dzieło Nowego Tysiąclecia, któremu patronuje św. Jan Paweł II.
 6. W niedzielę na Mszę o godz. 12.00 zapraszamy w sposób szczególny rodziców z dziećmi.
 7. W miesiącu październiku zachęcamy do modlitwy różańcowej. Nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30.
 8. Zgodnie z zaleceniami sanitarnymi prosimy o zakrywanie ust i nosa podczas przebywania w kościele i kancelarii parafialnej. Istnieje możliwość przyjmowania komunii do ust lub na rękę, gdy jest tylko jeden kapłan to w pierwszej kolejności przystępują do komunii – parafianie przyjmujący na rękę (spożywamy hostię przy kapłanie), a następnie parafianie przyjmujący hostię do ust .
 9. Wszystkim parafianom, sympatykom życzymy spokojnego i radosnego tygodnia. Solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia   

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

27.09.2020

 1. Dobiega końca miesiąc wrzesień, przed nami październik – miesiąc poświęcony modlitwom różańcowym. Nabożeństwa różańcowe odprawiane będą przed mszą św. wieczorną o godz. 17:30 wraz z wystawieniem Najświętszego Sakramentu . W sposób szczególny zapraszamy dzieci pierwszokomunijne i młodzież, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania. Przez cały październik nie będzie w środy po Mszach Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W pierwszy czwartek odmówimy modlitwę o powołania kapłańskie, zaś w pierwszy piątek odmówiona będzie litania do Najświętszego Serca P. Jezusa. W sobotę litania do Matki Bożej.
 2. Przyszła niedziela – 1 niedziela miesiąca Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godzinie 8:00 i 10:00.
 3. Również w przyszłą bezpośrednio po Mszy Świętej o godz. 12:00 odbędzie się pierwsze spotkanie organizacyjne z rodzicami, którzy w przyszłym roku chcą posłać swoje dzieci do Pierwszej Komunii Świętej.
 4. 2 października pierwszy rocznik podchorążych LAW złoży przysięgę żołnierską. Msza św. w intencji nowych podchorążych  jak i Akademii, Rektoratu, wykładowców i słuchaczy odprawiona będzie o godz. 8:00. Serdecznie zapraszamy całą społeczność Lotniczej Akademii Wojskowej.
 5. W tym tygodniu obchodzimy następujące wspomnienia:
  28.09 – św. Wacława
  29.09 – św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
  30.09.- św. Hieronima, prezbitera
  1.10. – św. Teresy od Dzieciątka Jezus
  2.10. – Aniołów Stróżów
  Nowenna do św. Faustyny odbywać się będzie po mszach św. wieczornych, aż do 5 października, kiedy o godz.22:45 .pod krzyżem przy Biedronce nastąpi modlitwa kończąca nowennę.
 1. Zgodnie z zaleceniami sanitarnymi prosimy o zakrywanie ust i nosa podczas przebywania w kościele i kancelarii parafialnej. Istnieje możliwość przyjmowania komunii do ust lub na rękę, gdy jest tylko jeden kapłan to w pierwszej kolejności przystępują do komunii – parafianie przyjmujący na rękę (spożywamy hostię przy kapłanie), a następnie parafianie przyjmujący hostię do ust.
 2. Dzisiaj z racji „Dnia migranta”, na ten cel zbiórka do puszek po mszy. Bóg zapłać
 3. Intencje
 4. Wszystkim parafianom, gościom, sympatykom życzymy spokojnego i radosnego tygodnia. Solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia  

XXV NIEDZILA ZWYKŁA

20.09.2020

 1. Wspólnota Czcicieli Miłosierdzia Bożego zaprasza od najbliższej soboty 26 września  o 17:30 na nowennę do św. Faustyny przed dniem jej liturgicznego wspomnienia. Jednocześnie już dzisiaj zapraszamy na spotkanie modlitewne 5 października o 22:45 pod krzyżem ( przy Biedronce ).
 2. W sobotę 26.09.2020 0 godz.10.00 odbędzie się uroczystość I Komunii Św. Pana Jezusa po raz pierwszy przyjmie 46 osób.
 3. Z dniem 16.09.2020 obowiązki proboszcza objął ks. Mariusz Stolarczyk. Kanoniczne przejęcie parafii nastąpi w późniejszym terminie.
 4. Od poniedziałku do czwartku kapelanii przebywać będą na rekolekcjach.
 5. Zgodnie z zaleceniami inspekcji sanitarnej jak i prośbą ks. biskupa polowego zachęcam do używania masek zasłaniających usta i nos podczas nabożeństw i przebywania w kancelarii parafialnej.
 6. Wszystkim parafianom, sympatykom i gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia, zaś jubilatom i solenizantom życzymy wielu łask bożych.

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

13.09.2020 r.

 1. Nowe serce, które Bóg chce nam dać to serce gotowe do przebaczenia do wzór Jezusa. Ilekroć skruszeni prosimy o miłosierdzie, Bóg przebacza nam i daje kolejną szansę. Dlatego na pytanie św. Piotra: „ Ile razy mam przebaczyć bratu…? Czy aż siedem razy?” Jezus odpowiada: „ Nie siedem, ale siedemdziesiąt siedem razy.” Przebaczenie każdemu z naszych bliźnich daje szansę na przemianę siebie samych i bliźnich.
 2. W tym tygodniu obchodzimy następujące wspomnienia:
  Poniedziałek – św. Podwyższenia Krzyża Świętego
  Wtorek – wspomnienie NMP Bolesnej, w tym dniu wspominamy kolejną rocznicę święceń biskupich Biskupa Polowego WP
  Środa – wspomnienie św. Korneliusza i Cypriana
  Piątek – święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski
 1. Przypominamy, że w dniu dzisiejszym zbierane są przed kościołem ofiary do puszek na Grób Pański w Jerozolimie.
 2. Zapowiedzi
  Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
  Michał Kępa – kawaler z par. tut.
  Magda Małocha – panna z parafii MB Różańcowej w Lublinie
 1. Intencje Mszalne.
 2. Dekretem Biskupa Polowego WP, gen. bryg. Józefa Guzdka następuje zmiana w parafii na stanowisku proboszcza. Z dniem 16 września urząd proboszcza obejmuje ks. płk Mariusz Stolarczyk, który pracował już w naszej parafii przez dwa lata i jest nam dobrze znany i pamiętamy go. Ja natomiast zgodnie z wiekiem przechodzę na emeryturę i jako kapelan rezydent zostałem skierowany do pomocy w parafii wojskowej w Gliwicach. Dziękuję wszystkim Państwu za ten rok współpracy duszpasterskiej, wspólne modlitwy i dobro, którego doznałem. Dziękuję moim współpracownikom, ks. Markowi, kościelnemu Janowi i organiście Janowi, dowódcom jednostek wojskowych naszego garnizonu, dyrektorom instytucji i szkół oraz całej wspólnocie parafialnej. Niech Matka Boża Loretańska uprasza łaski na dalsza lata pracy nowemu księdzu proboszczowi i całej wspólnocie parafialnej.
 3. Na nowy tydzień przyjmijmy Boże Błogosławieństwo.

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

06.09.2020 r.

 1. Pan Jezus uczy nas dzisiaj podstawowej rzeczy wobec bliźniego, abyśmy upomnień udzielali z miłości, ze szczerej troski o dobro drugiego, bo to otwiera serce i umożliwia jego przemianę. Upomnienie braterskie to wielka sztuka życia, abyśmy upominając nie poniżali innych, nie oskarżali i nie krzywdzili.
 2. W tym tygodniu wspominamy:
  Wtorek – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny
  Sobota – wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi
 1. W przyszłą niedzielę 13 września przed kościołem zbierane będą ofiary do puszek na Grób Pański w Jerozolimie, ponieważ w tym roku z racji pandemii nie uczestniczyliśmy w Wielki Piątek w Adoracji Krzyża i Grobu Pana Jezusa, dlatego też Ojciec Święty Franciszek polecił zebrać ofiary 13 września.
 2. Zapowiedzi
  Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
  Damian Dudziński kawaler z par. tut.
  Izabela-Monika Sykuła  panna z par. Chrystusa Miłosiernego w Dęblina

  Michał Kępa – kawaler z par. tut.
  Magda Małocha – panna z parafii MB Różańcowej w Lublinie

 1. Intencje Mszalne.
 2. Życzymy Wam drodzy parafianie dobrego tygodnia.

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

30.08.2020 r.

 1. W dzisiejszą ostatnią niedzielę wakacji Pan Jezus zwraca uwagę nam wszystkim „czym jest nadzieja naszego powołania”. Wszyscy jesteśmy powołani do życia wiecznego, które osiągniemy przez wypełnienie tu na ziemi naszych życiowych zadań, które zakończy śmierć. Ona jest bramą do życia wiecznego. Żyjmy więc nadzieją, że to życie wieczne osiągniemy i zasiądziemy po prawicy Boga.
 2. W tym tygodniu obchodzimy Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobotę Miesiąca. W te dni spowiedź na pół godziny przed Mszą Świętą. Zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież do spowiedzi po wakacjach na rozpoczęcie roku szkolnego.
 3. W przyszłą niedzielę tj. 6 września na godz. 12:00 zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na Mszę Świętą z okazji nowego roku szkolnego. Przynieście Wasze tornistry, byśmy mogli je poświęcić, szczególnie te dzieci, które pierwszy raz wstępują w progi naszej szkoły. Zapraszamy również dyrekcję szkoły, nauczycieli i katechetów.
 4. Pierwszego września przypada 81 rocznica wybuchu II Wojny Światowej, w modlitwach nie zapomnijmy o tych, którzy oddali swoje życie w obronie swojej Ojczyzny.
 5. W tym tygodniu wspominamy:
  Czwartek – św. Grzegorza Wielkiego – papieża
 1. Przypominamy, że dzisiaj przed kościołem zbierane są ofiary do puszek na pomoc poszkodowanym w Bejrucie.
 2. Zapowiedzi
  Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
  Damian Dudziński z par. tut.
  Izabela-Monika Sykuła z par. Chrystusa Miłosiernego z Dęblina
 1. Intencje Mszalne.
 2. Życzymy Wam drodzy parafianie dobrego tygodnia, witamy wszystkich, którzy powrócili z urlopów, dzieci i młodzieży życzymy udanego roku szkolnego i katechetycznego.

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

23.08.2020 r.

 1. W dzisiejszą niedzielę Pan Jezus zadaje pytanie Apostołom, co mówią o Nim ludzie? Tym samym stawia pytanie do Ciebie i do mnie. Kim dla Ciebie jest Chrystus w Twoim życiu? Jaka byłaby Twoja odpowiedź?
 2. W tym tygodniu wspominamy:
  Poniedziałek – święto św. Bartłomieja, apostoła
  Środa – uroczystość  N.M.P Częstochowskiej. Maryja, Matka z Kany Galileńskiej i z „Polskiej” na Jasnej Górze potrafi zauważyć każdy nas brak, który oddala nas od radości życia, od pełni życia, od bliskości z Jezusem. Ona jako pierwsza zauważa nasze bolączki i przedstawia je Swojemu Synowi. Zapraszamy w tym dniu do wspólnej modlitwy na Mszy o godz. 18:00, aby zawierzyć Jej nasze życie.
  Czwartek – wsp. św. Moniki
  Piątek – wsp. św. Augustyna, biskupa
  Sobota – męczeństwo św. Jana Chrzciciela
 1. Intencje Mszalne.
 2. Życzymy Wam drodzy parafianie dobrego tygodnia, dzieciom i młodzieży udanych wakacji, a dla przebywających na urlopach dobrej pogody.

XX NIEDZIELA ZWYKŁA

16.08.2020 r.

 1. Jezus obdarza swoimi łaskami wszystkich, którzy ich potrzebują. Przykładem jest Kananejka z dzisiejszej Ewangelii, która prosi Go, o łaskę uwolnienia córki z mocy demona. Ileż współczesnych matek dzisiaj powinno zwrócić się do Chrystusa o pomoc od uwolnienia z mocy złego swoich dzieci. Czy mamy taką ufność wobec Jezusa?
 2. W tym tygodniu wspominamy:
  Poniedziałek – św. Jacka
  Czwartek – św. Bernarda, opata
  Piątek – św. Piusa X, papieża
  Sobota – N.M.P Królowej
 1. Intencje Mszalne.
 2. Życzymy Wam drodzy parafianie dobrego tygodnia, dzieciom i młodzieży udanych wakacji, a dla przebywających na urlopach dobrej pogody.

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

09.08.2020 r.

 1. W dzisiejszą niedzielę przychodzi do nas Jezus, aby uciszyć burzę w naszych sercach. Czy my zachowujemy postawę św. Piotra, który chce być blisko Chrystusa, podczas trudnych życiowych wyzwań i życiowych burz. My też często toniemy w naszych życiowych słabościach. Chciejmy się trzymać ręki Chrystusa.
 2. W tym tygodniu wspominamy:
  Poniedziałek – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika
  Wtorek – wsp. św. Klary
  Piątek – św. Maksymiliana Marii Kolbego
  Sobota 15 sierpnia – ur. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte w tym dniu odprawiane będą o godz. 8:00, 10:00 i 12:00. W tym dniu na wszystkich Mszach Świętych dokonamy poświęcenia wianków. Pamiętajmy również, że jest to święto Wojska Polskiego i rocznica Cudu nad Wisłą. Niech Maryja ma nas wszystkich w swojej przemożnej opiece, a jako hetmanka żołnierza, niech otacza opieką Wojsko Polskie i nasz Dębliński Garnizon.
 1. Zapowiedzi:
  Izabela Aleksandra Jach – panna z parafii tutejszej
  Wojciech Kania – kawaler z parafii św. Brata Alberta w Łukowie
 1. Intencje Mszalne.
 2. Życzymy Wam drodzy parafianie dobrego tygodnia, dzieciom i młodzieży udanych wakacji, a dla przebywających na urlopach dobrej pogody.

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

02.08.2020 r.

 1. Jezus troszczy się o każdego człowieka, nie tyko duchowo, ale też fizycznie. Przykładem jest dzisiejsza Ewangelia o rozmnożeniu chleba. Oby nam wszystkim z Chrystusa Błogosławieństwem nie zabrakło chleba powszedniego, o którego modlimy się w Modlitwie Pańskiej.
 2. W tym tygodniu obchodzi Pierwszy Czwartek Miesiąca. Zapraszamy o nowe i święte powołania kapłańskie i Pierwszy Piątek miesiąca. Spowiedź pół godziny przed Mszą Świętą.
 3. W tym tygodniu wspominamy:
  Wtorek – św. Marii Jana Vianeya, patrona proboszczów
  Czwartek – święto Przemienienia Pańskiego
  Sobota – św. Dominika, prezbitera
 1. Zapowiedzi:
  Izabela Aleksandra Jach – panna z parafii tutejszej
  Wojciech Kania – kawaler z parafii św. Brata Alberta w Łukowie
 1. Intencje Mszalne.
 2. Życzymy Wam drodzy parafianie dobrego tygodnia, dzieciom i młodzieży udanych wakacji, a dla przebywających na urlopach dobrej pogody.

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

26.07.2020 r.

 1. W tym tygodniu wspominamy:
  Wtorek – wspomnienie św. Szarbela
  Środa – wspomnienie św. Marty
  Czwartek – wspomnienie św. Piotra Chryzologa, biskupa i dra Kościoła
  Piątek – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera
  Sobota – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i dra Kościoła

  W przyszłą sobotę tj. 1 sierpnia obchodzić będziemy 76 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, największej akcji zbrojnej podziemia w okupowanej przez Niemców Europie. W tym dniu pamiętajmy w naszych modlitwach o żołnierzach Armii Krajowej, którzy przez 63 dni ( do 2 października 1944 r.)  prowadzili heroiczną i osamotnioną walkę, której celem była niepodległa Polska, wolna od niemieckiego okupanta i dominacji sowieckiej.

 1. W dniu dzisiejszym, bezpośrednio po każdej Mszy Świętej z okazji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, nastąpi błogosławieństwo kierowców, poświęcenie pojazdów i wszelkich środków komunikacji. Tradycyjnie ofiary złożone podczas poświęcenia pojazdów są przeznaczone na środki transportu dla polskich misjonarzy
 2. Zapowiedzi:
  Alicja Bichta – panna z par. tut.
  Tomasz Kuprianowicz – kawaler z par. Narodzenia N.M.P. w Bielsku Podlaskim
 1. Intencje Mszalne.
 2. Życzymy Wam drodzy parafianie dobrego tygodnia, dzieciom i młodzieży udanych wakacji, a dla przebywających na urlopach dobrej pogody

XV NIEDZIELA ZWYKŁA

12.07.2020 r.

 1. W tym tygodniu wspominamy:
  Poniedziałek – wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta
  Środa – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła
  Czwartek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel
  Sobota – wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, prezbitera
 1. Zapowiedzi:
  Michał Bal z parafii tutejszej
  Dominika Małgorzata Pypno z parafii tutejszej
 1. Intencje Mszalne.
 2. Życzymy Wam drodzy parafianie dobrego tygodnia, dzieciom i młodzieży udanych wakacji, a dla przebywających na urlopach dobrej pogody

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

05.07.2020 r.

 1. W tym tygodniu wspominamy:
  Poniedziałek – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy
  Środę – wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera
  Sobotę – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy
 1. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego do nabycia w zakrystii.
 2. Zapowiedzi:
  Paweł Wójcik – kawaler z parafii p.w. Przemienienia Pańskiego z Garbowa
  Katarzyna Basińska – panna z parafii tutejszej
 1. Intencje Mszalne.
 2. Życzymy Wam drodzy parafianie dobrego tygodnia, dzieciom i młodzieży udanych wakacji, a dla przebywających na urlopach dobrej pogody

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

28.06.2020 r.

 1. Być godnym Jezusa, to uczynić Go pierwszym w miłości i według tej miłości budować wszystkie inne relacje. Tego uczy nas Chrystus w dzisiejszej Ewangelii: „ Kiedy Bóg jest na pierwszym miejscu, wszystko inne jest na właściwym miejscu.”
 2. Jutro 29 czerwca obchodzimy Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Uroczysta Msza Święta z kazaniem o godz. 18:00. Taca zbierana w tym dniu przeznaczona jest jako Świętopietrze na Stolicę Apostolską.
 3. W tym tygodniu wspominamy:
  Wtorek – wspomnienie  Świętych Pierwszych Męczenników
  Piątek – święto św. Tomasza Apostoła
  Sobota – św. Elżbiety Portugalskiej 
 1. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota Miesiąca. Spowiedź na pół godziny przed Mszą Świętą.
 2. Z racji wakacji Msze Święte niedzielne odprawiane będą o godz. 8:00, 10:00 i 12:00. W tygodniu Msze Święte pojedyncze z racji urlopów księży kapelanów.
 3. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego do nabycia w zakrystii.
 4. Zapowiedzi:
  Paweł Wójcik – kawaler z parafii p.w. Przemienienia Pańskiego z Garbowa
  Katarzyna Pasińska – panna z parafii tutejszej
 1. Intencje Mszalne.
 2. Życzymy Wam drodzy parafianie dobrego tygodnia, dzieciom i młodzieży udanych wakacji, a dla przebywających na urlopach dobrej pogody

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

21.06.2020 r.

 1. Chrystus zachęca nas dzisiaj do odwagi w wyznawaniu wiary. Nie bójmy się więc przyznawać do Ojca, do Jezusa i do Jego Ewangelii, bo jak mówi Jezus, jeśli ktoś przyzna się do mnie przed ludźmi, do tego i Ja przyznam się przed moim Ojcem, który jest w Niebie.
 2. We wtorek 23 czerwca obchodzimy Dzień Ojca, nie zapomnijmy w modlitwach o naszych Ojcach dziękując im za ojcowską miłość i wychowanie, a dla zmarłych prośmy Boga Ojca o życie wiekuiste dla nich.
 3. W tym tygodniu 24 czerwca obchodzimy uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Sam Chrystus dał o nim świadectwo, że nie ma większego człowieka od Jana. Zapraszamy do udziału w uroczystej Mszy Świętej z kazaniem na godzinę 18:00. 26 czerwca w piątek wspomnienie św. Zygmunta kapłana, 27 czerwca w sobotę wspomnienie św. Cyryla Aleksandryjskiego.
 4. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia wraz z modlitwą, w szczególności pracownikom naszej wojskowej parafii panu Janowi – kościelnemu i panu Janowi – organiście, dziękując im za pracę w parafii.
 5. W piątek zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy dzieci i młodzież na wieczorna Mszę Świętą, w szczególności dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej i młodzież klas 8 przygotowującą się do bierzmowania. Po Mszy Świętej odbędzie się spotkanie formacyjne młodzieży bierzmowanej z księdzem proboszczem. Jednocześnie życzymy wszystkim udanych wakacji, które w dobie Koronawirusa będą szczególnym czasem zachowania wszelkiej ostrożności i higieny.
 6. Zapraszamy do udziału w Nabożeństwach do Serca Pana Jezusa na godzinę 17:30.
 7. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej Gościa Niedzielnego. W dzisiejszym numerze polecamy artykuł dotyczący Pierwszego Czwartku, Piątku i Soboty Miesiąca – dlaczego warto je praktykować w naszym życiu religijnym.
 8. Intencje Mszalne.
 9. Życzymy wszystkim wiernym, gościom, sympatykom spokojnego, dobrego tygodnia, dzieciom i młodzieży udanych wakacji, a dla rozpoczynających urlopy mile spędzonego czasu.

XI NIEDZIELA ZWYKŁA

14.06.2020 r.

 1. W dzisiejszą niedzielę Chrystus jawi nam się jako Dobry, On pragnie nas otoczyć swoją troskliwą miłością i mądrością posyłając nas do głoszenia swoim życiem Jego Ewangelii na wzór rozesłanych dziś apostołów.
 2. W tym tygodniu obchodzimy następujące wspomnienia:
  Piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – z racji tej uroczystości jest dyspensa od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych
  Sobota – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny
 3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych o godz. 17:30.
 4. Redakcja tygodnika Gość Niedzielny przedłużyła prenumeratę na miesiąc czerwiec, tak więc jest nowy numer Gościa Niedzielnego. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dziękuję, że w ubiegłą niedzielę prasa rozeszła się w połowie nakładu.
 5. Intencje Mszalne.
 6. Życzymy wszystkim wiernym, gościom, sympatykom spokojnego, dobrego tygodnia przy rodzinnych spotkaniach.

NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

7.06.2020 r.

 1. Dzisiaj świętujemy największą tajemnicę naszej wiary. Jeden Bóg w Trzech Osobach. Niech Trójca Przenajświętsza towarzyszy nam w umacnianiu wiary, abyśmy ją przyjęli całym sercem i uznali jedność natury Trójcy Świętej, o czym mówiła dzisiejsza prefacja.
 2. W czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Co roku Chrystus wychodził na nasze wojskowe osiedle w procesji pod postacią chleba do czterech ołtarzy. W tym roku z racji epidemii Koronawirusa nie będzie procesji, tak jak w większości diecezji w Polsce. Msze Święte w tym dniu odprawiane będą o godzinie 8:00 i 10:00. Między Mszami będzie wystawiony Najświętszy Sakrament do prywatnej adoracji, do czego zachęca abp Gądecki – Przewodniczący Episkopatu Polski. Po Mszy Świętej o godzinie 10:00 odprawimy nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, na koniec którego odśpiewamy hymn Te Deum – Ciebie Boga Wysławiamy i na środku kościoła nastąpi błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem na cztery strony świata. Zapraszamy do adoracji Pana Jezusa i udziału we Mszach Świętych w tym dniu.
 3. Nabożeństwa do Serca Pana Jezusa w miesiącu czerwcu odprawiane są przed Mszą Świętą o godzinie 17:30.
 4. W dniu dzisiejszym odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych po Mszy o godzinie 12:00.
 5. W tym tygodniu obchodzimy następujące wspomnienia:
  Poniedziałek – św. Jadwigi Królowej
  Czwartek – Uroczystość Bożego Ciała i Krwi Chrystusa
  Sobota – św. Antoniego z Padwy
 1. W zakrystii jest do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego. Ponieważ poczytność prasy katolickiej u nas bardzo spadła i jest bardzo dużo zwrotów, kolporter składa naszej parafii wymówienie. Przykre to, ale prawdziwe.
 2. Intencje Mszalne.
 3. Życzymy wszystkim wiernym dobrego tygodnia, ciepłego i pogodnego weekendu po Bożym Ciele i miłych spotkań na rodzinnych grillach.

NIEDZIELA  ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

31.05.2020 r.

 1. W dzisiejszą niedzielę, jako ludzie wierzący, otrzymujemy od Zmartwychwstałego Pana największy Dar, którym jest Paraklet – Duch Święty. On czyni nas uczestnikami głoszenia Ewangelii i jest źródłem miłości w naszych sercach. Wyjdźmy więc z naszego życiowego wieczernika i idźmy w szarość życia, by świadczyć o miłości, którą otrzymaliśmy od Trójcy Świętej.
 2. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt poświęcony Maryi – Matce Kościoła.
 3. Od jutra rozpoczynamy nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe odprawiane będą przed Mszą Świętą o godz. 17:30. W dniu jutrzejszym obchodzimy również Dzień Dziecka, pamiętajmy w modlitwach o naszych milusińskich, okażmy im rodzicielską miłość i serce, bo jak mówi Chrystus, kto przyjmuje jedno z tych najmniejszych, mnie przyjmuje. Zapraszamy więc dzieci i rodziców na nabożeństwa czerwcowe, zwłaszcza jutro, w Dzień Dziecka, tym bardziej, że zostały już zniesione wszelkie limity uczestniczenia w nabożeństwach. Pamiętajmy o zakładaniu masek.
 4. W tym tygodniu obchodzimy Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobotę Miesiąca. Spowiedź na pół godziny przed Mszami Świętymi.
 5. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Msze Święte odprawiane będą o godz. 8:00, 10:00, 12:00 i tak pozostanie już do zakończenia wakacji. Za tydzień na godzinę 12:00 zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. Trzeba nam omówić pewne kwestie dotyczące modyfikacji przebiegu Pierwszej Komunii Świętej.
 6. W tym tygodniu wspominamy:
  Poniedziałek – Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła
  Środa – św. męczenników Karola Lwangii i Towarzyszy
  W Pierwszy Czwartek Miesiąca – święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana
  W Pierwszy Piątek Miesiąca – św. Bonifacego, biskupa i męczennika
 7. Zapowiedzi:
  Michał Jan Szpyt – kawaler z par. tutejszej
  Liliana Paulina Lachur – panna z par. Najświętszego Serca Jezusa we Florynce

  Jakub Rafał Bąba – kawaler z parafii tutejszej
  Marta Reszotnik – panna z par. Trójcy Świętej w Terespolu

  Michał Jerzy Piekarczyk – kawaler z par. tutejszej
  Michalina Gabriela Wiśniewska – panna z par. św. Mikołaja w Szczebrzeszynie

 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii jest do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego.
 9. Intencje Mszalne.
 10. Życzymy wszystkim wiernym dobrego tygodnia. Szczególnie życzymy powodzenia maturzystom, którzy przygotowują się do egzaminu dojrzałości

NIEDZIELA WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

24.05.2020 r.

 1. Pan Jezus zapewnia nas, że zawsze będzie obecny pośród nas, choć nie w sposób namacalny. Czasami zupełnie znika nam z oczu. Niełatwo nam wówczas odczuć Jego obecność, a jeszcze trudniej uwierzyć w Jego panowanie nad światem. Potrzebujemy owych „światłych oczu serca”, byśmy nie ustępowali wobec przeciwności oraz byśmy odkrywając ponad pozorami zła Boże panowanie, stawali się świadkami stałej obecności Zmartwychwstałego pośród nas. Wniebowstąpienie jest dla nas wezwaniem do modlitwy o Ducha Świętego: tylko On może przezwyciężyć nasze poczucie osamotnienia i smutku.
 2. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Tego dnia kończy się w liturgii Kościoła Okres Wielkanocny, a rozpoczyna się zwykły. W ramach przygotowania do tego dnia, codziennie po Mszach wieczornych odmawiana jest Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego.
 3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych po Mszach wieczornych o godz. 18:00.
 4. Zapraszamy do uczestnictwa we Mszach Świętych w niedzielę. Biorąc pod uwagę metraż naszego kościoła na jednej Mszy może przebywać do 65 osób. Przypominamy również, że od pierwszej niedzieli miesiąca czerwca Msze Święte niedzielne odprawiane będą o godz. 8:00, 10:00 i 12:00.
 5. W tym tygodniu wspominamy:
  26 maja – św. Filipa Nereusza, prezbitera
  29 maja – św. Urszuli Ledóchowskiej, zakonnicy
 1. Zapowiedzi:
  Michał Jan Szpyt – kawaler z par. tutejszej
  Liliana Paulina Lachur – panna z par. Najświętszego Serca Jezusa we Florynce

  Jakub Rafał Bąba – kawaler z parafii tutejszej
  Marta Reszotnik – panna z par. Trójcy Świętej w Terespolu

  Michał Jerzy Piekarczyk – kawaler z par. tutejszej
  Michalina Gabriela Wiśniewska – panna z par. św. Mikołaja w Szczebrzeszynie

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii jest do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego.
 2. Intencje Mszalne.
 3. Życzymy wszystkim wiernym dobrego tygodnia. Niech Maryja ma nas w swojej opiece.

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

17.05.2020 r.

 1. W dzisiejszą VI niedzielę wielkanocną Chrystus przygotowuje nas na swoje odejście, czyli Wniebowstąpienie, które obchodzić będziemy za tydzień. Pociesza nas, mówiąc: Iż nie pozostawi nas sierotami, ale ześle nam Pocieszyciela. Chciejmy trzymać się Jego Ewangelii i we wspólnocie Kościoła tworzyć jedno, tak jak On stanowi jedno z Ojcem. Czyńmy to przez wypełnianie przykazania miłości.
 2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych po Mszach wieczornych o godz. 18:00.
 3. Zapraszamy do uczestnictwa we Mszach Świętych w niedzielę. Udział wiernych został zwiększony do 65 osób, zgodnie z metrażem naszego kościoła ( od dzisiejszej niedzieli ). Są też ulgi z wejściem na teren jednostki przez bramę od strony osiedla wojskowego. Od pierwszej niedzieli miesiąca czerwca Msze Święte niedzielne odprawiane będą o godz. 8:00, 10:00 i 12:00 (koncelebra). Dzisiejszą niedzielę kończymy transmitowanie Mszy Świętej niedzielnej na łączach internetowych.
 4. Miesiąc maj to szczególny czas w życiu Kościoła, a zwłaszcza w życiu księży, którzy w tym miesiącu przyjmowali święcenia kapłańskie, niejako biorąc zaślubiny z Kościołem. Dziękujmy Bogu za swoich kapłanów i módlmy się dla nich o wierność Chrystusowemu Kapłaństwu. Dzisiaj tj. 17 maja, 33 lata temu przyjmowałem święcenia w archikatedrze częstochowskiej. 25 lat temu do święceń kapłańskich przystąpił ks. Marcin Czeropski, poprzedni proboszcz – w środę w intencji srebrnego jubilata odprawimy Mszę Świętą o godz. 18:00. 26 maja 13. rocznicę święceń obchodzić będzie ks. Marek Pruszkowski, zaś 12 rocznicę kapłaństwa obchodzić będzie ks. Maciej Śliwa – nasz rodak. Msza Święta w jego intencji w przyszłą niedzielę o godz. 10:00. Swoją 10 rocznicę święceń kapłańskich będzie obchodzić ks. Krystian Grzyb, za którego będziemy się modlić na Mszy Świętej 22 maja o godz. 18:00. Prosimy Was kochani o modlitwę dla nas i za nas, byśmy wytrwali w wierności powołaniu kapłańskiemu.
 5. 18 maja będziemy obchodzili setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła 2, Orędownika Pokoju, jednego z największych Polaków, który zmienił oblicze Kościoła i świata w bardzo trudnym dla niego czasie. W naszych modlitwach pamiętajmy o wdzięczności Bogu za dar Jego osoby oraz wypraszajmy za Jego wstawiennictwem potrzebne łaski dla nas i naszej Ojczyzny.
 6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii jest do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego.
 7. Intencje Mszalne.
 8. Życzymy wszystkim wiernym dobrego tygodnia. Niech Maryja ma nas w swojej opiece.

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

10.05.2020 r.

1. Zapraszamy i zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, które odprawiane są w tygodniu po Mszy Świętej wieczornej. Przypominamy o przestrzeganiu ilości wiernych obecnych podczas nabożeństw ( 40 osób ).

2. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
Marcin Telego – kawaler z parafii tutejszej
Natalia Smolarz – panna z parafii Trójcy Przenajświętszej w Wiśniczy

3. W tym tygodniu wspominamy:
czwartek – święto św. Macieja Apostoła
sobota – święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika

4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii jest do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego.

5. Intencje Mszalne.

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

03.05.2020 r.

 1. Dzisiejsza Czwarta Niedziela Wielkanocna zbiega się z Uroczystością Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, w Ordynariacie Polowym Hetmanki Żołnierza Polskiego i Świętem Narodowym 229 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Pragniemy zawierzyć naszej Matce Kościoła i Królowej Polski nasz dom rodzinny, którym jest nasza ziemska ojczyzna, aby zawsze panowała w niej praworządność, silna wiara i dobro wspólne wszystkich obywateli w oparciu o Prawo Boże.
 2. Zapraszamy i zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, które odprawiane są w tygodniu po Mszy Świętej wieczornej. Przypominamy o przestrzeganiu ilości wiernych obecnych podczas nabożeństw (40 osób).
 3. W czwartek obchodzimy pierwszy czwartek miesiąca. W tym dniu modlimy się o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne oraz za powołanych do kapłaństwa.
 4. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
  Marcin Telego – kawaler z parafii tutejszej
  Natalia Smolarz – panna z parafii Trójcy Przenajświętszej w Wiśniczy
 5. W tym tygodniu wspominamy:
  Poniedziałek – świętego Floriana męczennika, patrona strażaków i hutników. W tym miejscu składamy serdeczne życzenia wszystkim strażakom Wojskowej Straży Pożarnej. Niech święty patron oręduje za Wami wszystkimi i uprasza potrzebne łaski.
  Środa – święto św. Apostołów Filipa i Jakuba.
  Piątek – Uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
 6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii jest do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego.
 7. Intencje Mszalne.
 8. Życzymy wszystkim dobrego tygodnia i dużo cierpliwości związanych z dyscypliną przestrzegania zasad obowiązujących podczas kwarantanny. Niech Matka Boża, Królowa Polski ma nas w swojej przemożnej opiece i wstawia się za nami.

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

26.04.2020 r.

 1. Każdy z nas kroczy swoją drogą, według własnych zasad, ale czy na tych drogach spotykamy Chrystusa, który wyjaśnia, czemu przyszło nam dźwigać trudny życiowy krzyż? Czy Twoje drogi prowadzą Cię do Emaus, gdzie Chrystus zastaje Cię przy łamaniu chleba, by wobec Ciebie przemienić się i stać się Twoim pokarmem na życie wieczne? Zaprośmy do naszej ziemskiej wędrówki Jezusa, aby wyjaśniał nam Pisma i aby serca nasze pałały wiarą i miłością w kroczeniu do Niebieskiego Emaus.
 2. Dobiega końca miesiąc kwiecień, kolejny czas kwarantanny. Choć nastąpiły pewne ulgi, starajmy się jednak zachować dyscyplinę związaną z epidemią. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach: w naszej świątyni może uczestniczyć maksymalnie 40 osób we Mszach Świętych. Msze Święte w tygodniu o godz. 18:00, w niedziele o 10:00 i 12:00, obie w koncelebrze. W prawdzie Koronawirus szaleje, ale daje się we znaki również susza, zachęcamy Was kochani do modlitwy o deszcz, o co prosi również arcybiskup Gądecki.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Spowiedź na pół godziny przed Mszami Świętymi.
 4. Od piątku rozpoczynamy miesiąc maj poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i odśpiewaniem Litanii Loretańskiej odprawiane będą w tygodniu po Mszach wieczornych.
 5. W przyszłą niedzielę obchodzimy Święto Narodowe Ustanowienia Konstytucji 3 Maja. Uroczysta Msza Święta koncelebrowana z udziałem księży z Dęblina i okolicznościowym kazaniem odprawiona zostanie o godz. 10:00 w naszym kościele. W nabożeństwie weźmie udział Burmistrz Miasta Dęblina oraz dowódcy jednostek wojskowych. Całość transmitowana będzie przez łącza internetowe.
 6. W związku z przedłużającą się kwarantanną Pierwsza Komunia Święta, która miała być 2 maja, zostaje przesunięta na okres powakacyjny, w miesiącu wrześniu, choć do końca nie jest jeszcze wiadomo, jak to wszystko się potoczy. To samo dotyczy sakramentu bierzmowania, który może się odbyć w październiku lub listopadzie – to zależy od ks. Biskupa Polowego.
 7. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego, w związku z epidemią poczytność spadła i jest dużo zwrotów. Zachęcamy do czytania prasy.
 8. Intencje Mszalne.
 9. Na ten nowy tydzień, niech nas umocni Boże Błogosławieństwa, byśmy mogli stawiać czoła ziemskim doświadczeniom, a Maryi – wspomożycielce strapionych – oddajmy się w matczyną opiekę.

 II NIEDZIELA WIELKANOCNA

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

19 KWIATNIA  2020

 1. Chrystus przychodzi do nas pomimo drzwi zamkniętych i mówi do nas: Pokój wam. W dobie kwarantanny te drzwi dla Zmartwychwstałego Chrystusa są rzeczywiście zamknięte, dlatego przyjmijmy Jego Orędzie Pokoju. Niech zagości w nas silna wiara i ufność, że niebawem będziemy mogli we wspólnocie Kościoła w pełni uczestniczyć w niedzielnej Eucharystii.
 2. Stosując się do zaleceń Ministra Zdrowia od 20 kwietnia w niedzielnej Eucharystii może uczestniczyć większa liczba wiernych (1 osoba na 15 m2), co przekładając na rozmiary naszej świątyni, we Mszy Świętej może uczestniczyć 30 osób, nie więcej. Prosimy o rygorystyczne przestrzeganie tych zaleceń, abyśmy nie musieli być karani mandatami. W pierwszej kolejności we Mszach Świętych uczestniczą Ci, którzy zamówili intencje, tak w niedzielę, jak i w tygodniu. Obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej w maseczkach. Do kościoła przejeżdżamy tylko przez główną bramę jednostki z pomiarem temperatury ciała. Msze Święte w niedziele, aż do odwołania odprawiane będą tylko o godz. 10:00 i 12:00 (w koncelebrach). Msza Święta o godz. 12:00 będzie transmitowana przez internet.
 3. W tym tygodniu obchodzimy:
  23 kwietnia (czwartek) – Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski
  25 kwietnia (sobota) – święto św. Marka Ewangelisty
  Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia.
 4. Jest świąteczny numer Gościa Niedzielnego do nabycia w zakrystii.
 5. Intencje, które zostały zamówione są odprawiane, mimo braku stypendium (opłaty).
 6. Życzymy Wam kochani wytrwałości, cierpliwości i mocy ducha, które spływają na nas od Zmartwychwstałego Chrystusa, abyśmy ten trudny czas kwarantanny przeżyli umacniając się w wierze, nadziei i wzajemnej miłości. Niech w tę Niedzielę Miłosierdzia Bożego spłynie na nas Miłosierdzie Boże, abyśmy jak najszybciej doczekali się normalności życia.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
12.04.2020 r.

 1. Kochani moi spójrzcie on-line na grób w naszym kościele – grób pusty. Spowija go głęboka cisza poranka wielkanocnego. A jednak wokół nas jest tyle ruchu, krzątaniny, ratowania życia ludzi dotkniętych pandemią Koronawirusa. Chrystus Zmartwychwstał i mówi do nas: Ja jestem Zmartwychwstanie i Życie, choćby ktoś umarł, żyć będzie, tym samym wlewa w nasze serca ufną wiarę i nadzieję. Za pośrednictwem łącz internetowych chcemy wszystkim Państwu życzyć radości płynącej od Zmartwychwstałego Chrystusa, życie odrodziło się na nowo. Życzymy wszystkim dużo zdrowia, cierpliwości i nadziei. Niech zatriumfuje dar nowego życia płynący z dzisiejszego Poranka Zmartwychwstania Chrystusa, który jeszcze bardziej zjednoczy nas przebywający w kwarantannach, odosobnieniu w umocnieniu naszej wiary.
 2. Z tego miejsca chcemy podziękować wszystkim tym, którzy umożliwili nam przeżywanie Wielkiego Tygodnia we wspólnocie z Wami. Panu pułkownikowi Jarosławowi Nowakowi i całemu zespołowi informatyków z Lotniczej Akademii Wojskowej za wielkie zaangażowanie, serce i życzliwość w umożliwieniu transmisji internetowej. Panu pułkownikowi Jarosławowi Wojtysiowi, Pani Ani Borysewicz i Pani Marcie Serafin za promocje rekolekcji wielkopostnych i Triduum Wielkiego Tygodnia. Księdzu Markowi i całej grupie zaangażowanej w przygotowanie wystroju kościoła na obchody Triduum Paschalnego, Panu porucznikowi Sylwestrowi Czerskiemu wraz z synem, podchorążym i studentom LAW-u ze Stowarzyszenia Studenckiego ISKRA za trud i poświęcony czas dla duchowego przeżycia tych wielkich dni. Panu Janowi Chudek – naszemu kościelnemu – za posługę w czasie tych dni przy ołtarzu. Sami Państwo widzieliście, ze dwoił się i troił aby móc zastąpić pełną asystę przy ołtarzu. Panu Janowi Karpińskiemu – naszemu organiście – za wirtuozję i śpiewy podczas Triduum Wielkiego Tygodnia. Chcemy też bardzo podziękować naszym parafianom ze wspólnot modlitewnych i wszystkim parafianom za łączność modlitewną. Zapewne Wam brakowało wspólnoty Kościoła, ale i nam kapłanom brakowało wspólnoty wiernych. Oby taki Wielki Post nie musiał się powtórzyć nigdy więcej.
 3. Intencje mszalne. Msze Święte z przyjętymi intencjami odprawiane są według porządku księgi intencjalnej.
 4. Prasa katolicka: Gość Niedzielny – numer świąteczny, nowy numer Naszej Służby.
 5. W przyszłą niedzielę obchodzimy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Oczekujemy na dalsze wytyczne Konferencji Episkopatu Polski w sprawie wytycznych uczestnictwa wiernych we Mszy Świętej.
 6. Życzymy Wam kochani, w tej Oktawie Wielkanocnej wytrwałości, cierpliwości i determinacji do znoszeniu trudów w oczekiwaniu na normalność.

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

29 marca 2020 r.

 1. Zbliżamy się do Świąt Wielkanocnych. Ten Wielki Post dla nas Polaków, ale i obywateli całego Globu Ziemskiego to swoiste rekolekcje, czas refleksji i zamyślenia nad ludzką egzystencją, szczególnie w obliczu obecnej epidemii. W wierze i nadziei trwajmy mocno w Panu i módlmy się za całą ludzkość, szczególnie za tych, którym wirus zabrał doczesne życie.
 2. Za tydzień Niedziela Palmowa. Zachowujmy zalecenia, aby nie opuszczać naszych domów. My kapłani odprawiamy każdego dnia nabożeństwa, a Was prosimy o łączenie się z nami duchowo.
 3. Przypominamy o nowym porządku niedzielnych Mszy Świętych, które odprawiamy o godzinach 10:00, 12:00, 18:00
 4. Intencje Mszalne.
 5. Mocni wiarą i utwierdzeni Słowem Chrystusa, w tym nowym tygodniu wspierajmy się w duchu chrześcijańskiej miłości dbając o siebie nawzajem.